Кишеньковий ніж - це не тільки універсальна річ у вашій кишені, але також прекрасний предмет для колекціонування.

Перед покупкою повсякденного або ножа для колекції варто визначитися з вимогами до ножа, щоб в результаті отримати інструмент, що відповідає всім вашим потребам.

1. Як ви будете використовувати ніж?
Необхідно знати буде ніж використовуватися щодня, рідко або стане новим поповненням у вашій домашній колекції.
2. Як ви його носитимете?
Багато ножів мають кліпси (затискачі), які роблять їх максимально зручними для зберігання та носіння. Також затискачі можна використовувати як утримувачі для грошей. Але ножі без них можуть бути красивішими і компактнішими, їх можна зберігати в кишені, сумці або поясному чохлі.
3. Який стиль ножа є?
В основному виділяють два види: тактичний і класичний ножі. Особливості тактичного ножа: ручки з пластику або металу, спеціальне блокування для леза, відкриваються однією рукою. Особливості класичного ножа: ручки з дерева або кістки, можуть не мати кишенькової кліпси (затиску), можуть відриватися двома руками.
4. Як вибрати матеріал та форму ручки?
Зверніть увагу на вибір відповідної форми ручки та матеріалу з якого вона виготовлена для повної зручності при використанні. Натуральні матеріали, такі як кістка, ріг, дерево вимагають легкого догляду. Штучні матеріали достатньо протерти від бруду.
5. Яка сталь та довжина леза краща?
Довжина та форма леза безпосередньо залежить від того, для чого використовуватиметься ніж. Оптимальною для кишенькового ножа буде універсальна класична форма леза з гарним заточуванням, яка дозволить однаково відмінно почистити яблуко або відрізати шматочок стейка. Універсальною сталею для леза, що не вимагає особливого догляду, є нержавіюча.
6. Який механізм фіксування леза вибрати?
Існують різні види механізмів. Найдоступніший і найпростіший - фіксування леза за допомогою пружини. Але він не надасть повного захисту від неправильного закриття леза. Найбільш доступний та надійний замок Liner Lock. Кожен з існуючих механізмів має ряд особливостей, які роблять ніж безпечним для використання.